вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty drewniane szybko się destruują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od właściwego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий